Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi yapılan alımlar belli dönemlerde daha fazla olup genelde aynı mevsimlerde olmaktadır. Personel alımları her belediyenin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle farklı iş ilanları yayınlanır.

Aynı zamanda belediyeler kaliteli personel alımını da özen gösterir. Her sektörde alanının en iyisi ile çalışmak, belediyeler açısından önem taşır. Mersin Belediyesi de yayınladığı ilanlarda istedikleri nitelikler ile kalifiye iş gücüne ulaşmak ister. Yılın belli dönemlerinde verdiği ilanlar ile farklı iş kollarındaki en kalifiye elemanları bir araya taşımayı amaçlar.

Bu şekilde istihdam alanları genişlemektedir.  Bu alımlar genel olarak ihtiyaçları karşılayıcı nitelikte olur.  Ayrıca personellerin sürekliliği ve iş disiplinleri de çalışma ahlakını sağlamak açısından önemlidir. Mersin Belediyesi iş ilan metinlerinde bu durumun altını çizer.

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Mersin Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediyeler kendi takdirlerine bağlı olarak işçileri sözleşmeli ve taşeron şekillerde işe alabilir.  Gerekli şartları taşıyan tüm kişilerin başvuruda bulunması mümkündür. Belediye personel alım düzenlemeleri belirli kanunlar çerçevesinde yapılır.

Çalışma yaşamında taşeron çalışmak belli bir kurumun altında hizmet veren olarak çalışmak anlamına gelir.  Ülkemizde yaygın olarak istihdam türü olarak kullanılmakta ve belediyeler tarafından da fazlasıyla tercih edilmektedir.

Belediyeler farklı sektörlerden ve farklı nitelikli insanlardan işe alım yapmaktadır. Bekçiler ya da zabıtalar sürekli ihtiyaç duyulan farklı iş kolları olarak öne çıkar. Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi alımı farklı meslekleri içine alacak şekilde düzenlenir.

Kamu görevlisi olmak isteyen kişilerin, heyecanla bekledikleri belediye işçi alımları yılın her döneminde olabilir. Konya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları da merakla beklenen iş ilanlarını kapsar. Dinamik bir yapısı bulunan belediye iş ilanları, düzenli bir şekilde incelenmelidir.  İş ilanı takibi yapmak içinse belediyelerin internet siteleri düzenli aralıklarla takip edilmelidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin, belediyenin yayınladığı iş ilanlarını dikkatle takip etmesi gerekir. İş ilanlarının yayınlandığı belediye resmi sitelerinin yanında, koordineli bir şekilde İŞKUR üzerinden de ulaşmanız mümkündür.   Burada bulunan kamu personel alımı iş ilanları üzerinden filtreleyerek inceleme yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için diğer takip yöntemi ise sitemiz üzerinden her gün güncellenen ilanlardır.  Ayrıca belediyenin internet sitesinin takibi de bir diğer iş arama yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Tüm bunların yanında sayfamız güncellenen iş ilanlarını düzenli bir şekilde takip etmeniz de aradığınız işi bulmanız için yardımcı olabilir.  Yeni yayınlanan ilanlara anında başvurmak için, tüm ilanları takipte kalmanız gerekir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Mersin Büyükşehir Belediye’sinde çalışılabilecek bazı pozisyonlar,

 1. İşçi,
 2. Güvenlikçi,
 3. Temizlikçi,
 4. Memur,
 5. Zabıta,
 6. Park ve bahçe işçisi,
 7. Arşivci,
 8. Çaycı,
 9. Yardımcı, 
 10. Şoför gibidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi içinde yerin farklı mevsimlerinde, yenilenen bir biçimde, Mersin Büyükşehir personel alımı ilanları yayınlanır.

Belediyelerin personel alımlarında en fazla dikkat ettiği konu, KPSS puanlarının dereceleridir. Genellikle kişilerden en az 70 puan alarak belli bir başarıya yükselmeleri beklenir. Ancak, bazı iş kolları için KPSS ve nitelik şartı aranmaz, bu iş ilanlarını öğrenmek için düzenli bir şekilde iş ilanları takip edilmelidir.

Belediye bünyesinde Mersin Belediyesi şoför alımları ilanı yayınlandığı anda, uygun kriterlere sahip kişiler, başvuruda bulunabilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu takdirde kadrolu ya da taşeron şeklinde işçi alabilir. Bu alımlar kadrolu ya da sözleşmeli memur alımlarını kapsar. Genellikle belediyede çalışmak isteyen kişilerden KPSS şartı beklenir ancak bazı alımlar bu puana gerek kalmadan da yapılabilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Mersin Büyükşehir belediyesi, ihtiyaç duyduğu ve güvenlik tedbirini arttırmak istediği zamanlarda zabıta alımı yapar.  Gerekli kalite ve nitelikte olan kişiler, bu ilan için başvuru yapabilme şansına sahiptir. Zabıtalık için gerekli olan işe alım şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığına Sahip Olmak
 • Toplum yararını zedeleyici bir durumda bulunamamak
 • Toplumun küçük gördüğü suçlara karışmamış olmak

Çalışma şartlarının seviyesi ve hangi alanda görevlendirileceği belediyenin mevcut ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Çalışma şartları ve çalışılan yerin koşulları görev alınacak bölgeye göre de değişiklik gösterir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler görevde bulundukları bölge içinde özellikle gecenin geç vakitlerinde güvenliği sağlamakla görevli kimselerdir. Çalışma saatleri gece başlar ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.  Bazı özel olaylar olan günlerde ise, bekçilerin çalışma durumları uzun çalışma saatleri içerebilir.

bekçi alımları

Mersin bekçi alımı, farklı çevreler tarafından da takip edilen bir iş ilanıdır. Uygun niteliklere sahip olan kişiler başvuruda bulunabilir. Bekçi olmanın en önemli şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tüm sınavları iyi bir ortalama ile geçmek
 • Lise mezuniyetini bitirmiş olmak
 • Yeterli boy ve kiloya sahip olmak

Bu ve diğer şartları taşıyan kişiler, bekçi alımı için başvuruda bulunabilir.  Başvuru neticesi olumlu sonuçlandığı takdirde işe alım gerçekleşir.  Bazı özel durum anlarında ise, bekçilerin çalışma saatleri ve konumları değişiklik gösterir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde artan işsizliğin bir sonucu olarak üniversite mezunu kişiler, farklı alanlarda iş bulmanın hayalini kurmaya başladı. Bu iş kollarının başında ise belediyede çalışmak gerekir. Sözleşmeli olarak çalışan kişilerin zamanla kadroya geçmesi de mevcut kişileri heyecanlandırmaktadır.

Mersin büyükşehir belediyesi memur alımı ilanlarında ilk önce eğitim şartı kısmına bakılması gerekir. Başvurulan iş ile mevcut eğitim durumunuz uyumlu olmalıdır. Bu eğitim seviyelerinin en düşüğü ise ilköğrenim olarak belirlenmiştir.

Mersin Güncel İş İlanları

Mersin’de iş arayışınız varsa, özel sektörde değerlendirilebilecek ilanlar vardır. Günümüzde birçok şirket ve işletme kariyer siteleri üzerinden ilan verir. Bu nedenle Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi siteler güncel takip edilmelidir. Burada bazı ilanlar,

 1. Enspektör,
 2. Satış Temsilcisi,
 3. Müşteri Temsilcisi,
 4. Kat Şefi,
 5. Teknik Müdür,
 6. Şoför,
 7. Şube Müdürü,
 8. Hayvan Sağlığı Teknikeri,
 9. Bakım Teknisyeni,
 10. Depo Elemanı,
 11. Güvenlik Görevlisi,
 12. Mersin Yenişehir Belediyesi Personel Alımı
 13. Mersin Şehir Hastanesi Personel Alımı
 14. Mersin Meski Personel Alımı
 15. Mersin Üniversitesi Personel Alımı

Gibidir. Daha detaylı bilgi almak ve başvurmak için kariyer sitelerine girip, inceleme yapmak yeterlidir. Ardından müracaat yapılabilir.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Mersin iş ilanlarına bakabilirsiniz.

16 Comments

 1. Slm benim src pisnoteknik c sınıfı ehliyet uzun süredir vardır kamyon çok iyi kullanırım sizden iş istiyorum lütfen çok ihtiyacım var

 2. Çok acil işe ihtiyacım var 6cocgum var evim kira ne iş olursa yaparım yeterki helal kazanç olsun

 3. Slm ben 6 çocuk babası işsizim çok acil işe ihtiyacım var ne iş olsa yaparım yeterki helal para olsun Allah rızası için yardımcı olun tlf 05343338417

 4. Slm ben 6 çocuk babası işsizim çok acil işe ihtiyacım var ne iş olursa yaparım yeterki helal para olsun saygılar sunarım TLF 05343338417

 5. Merhaba ben mersin toroslarda ikamet ediyorum evliyim 4 çocuğum var 20 yıllık Loder operatoruyum sizinle çalışmak istiyorum saygılarımla arz ederim

 6. SLM GÜVENLİK SERTİFİKAM MEVCUT B SINIFI EHLİYETİM VAR MOBİLYA BOYA USTASIYIM ÇİFÇİLİKTEN ANLARIM BEDEN İŞÇİSİ OLARAKTA ÇALIŞABİLİRİM HER İŞ ELİMDEN GELİR SİZİN BÜNYENİZDE ÇALIŞMAK İSTERİM SAYGILAR MERSİN TOROSLARDA İKAMET ETMEKTEYİM 36 YAŞINDAYIM BARIŞ İNCE

 7. slm şöfür üzerine bütün eyliyet src 2/4 pisno teknik seyahat engeli olmayan kendime
  güveniyorum işe ihtiyacım var yardımcı olursanız memnun olurum mersin tarsusda ikamet ediyorum hayırlı günler

 8. Merhaba benim işe ihtiyacım var lütfen bana yardım edin okuyan bir 14 yaşında oğlum var eşim hasta

 9. Mersin aşık olduğum memleket iş imkanı tanirsaniz burada yaşamak istiyorum ..şu an İstanbul da yaşıyorum b sınıfı ehliyet tim ve yolcu yük nakli taşıma SRC 2. SRC 4 belgem var MALATYA ARGUVAN LİYİM..MERSİN B BELEDİYESİNDE CALİSMAK İSTİYORUM..35 yasindayim. TEŞEKKÜR..

 10. Mrb mersin mezitlide oturuyorum iki yillik unv mezunuyum muhasebe bolumu mezunuyum bilgisayar kullanmam iyi calismak istiyorim ise ihtiyacim var

 11. slm mersınde yasıyorum lıse mezunuyum elektırık bolumu bılgısayarım var suan calısmıyorum ıssızım sızden ıs ıstıyorum lutfen 05534477920

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*