Mamak Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

fatgpt

Mamak, Ankara’nın ilçelerinden bir tanesidir. Belediye olmasıyla resmi ve kurumsal bir yapıda olup, personel ihtiyacı olması durumunda gerekli duyuruları yapar. Takip etmek isteyen adaylar Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Mamak Büyükşehir Belediyesi resmi sitelerini incelemelidir.

Ayrıca Resmi Gazete de araştırılabilecek kaynaklar arasındadır. Bilindiği üzere iş ilanları belirli bir alım ve kapanma dönemine sahiptir. Bu nedenle kişiler duyuruyu görmezse, başvuru fırsatını da diğer ilanlara kadar kaybeder.

Mamak Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Mamak Büyükşehir Belediye’si içerisinde birçok değişik pozisyona söz konusudur. Zaman geçtikçe bunlardan bir tanesinde ihtiyaç meydana gelebilir. İşçi alımları da bu kapsamdadır. Belediye tarafından ilan yayınlandığında adaylara,

 1. Genel şartlar,
 2. Özel Şartlar,
 3. İstenen evraklar,
 4. Alım yapılacak pozisyon,
 5. Başvuru tarihi,
 6. Başvuru yeri,
 7. Başvuru şekli,

Şeklinde başvuruda mutlaka bilinmesi şart konular aktarılır. Bu maddeler sadece işçiler için değil, diğer pozisyonlar için mevcuttur. Lâkin içerikleri birbirlerine göre değişir. Bu nedenle kişiler hepsini incelemelidir. Mesai saatleri ise resmi olması nedeniyle Belediyelerde olduğu şekildir. 

Mamak Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Mamak Büyükşehir Belediye’si bir devlet kurumudur. Bu nedenle alım yapılan memur kadroları da vardır. Bir devlet kurumu olması sebebiyle 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” çerçevesinde alım gerçekleşir. Eğer Belediye tarafından açılan bu duyurularla ilgileniyorsanız, bu kanun online olarak açılarak, dikkatlice okunmalıdır. 

Kurumun resmi statüsü nedeniyle ilgilenen adaylardan, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) katılım yapmış ve gerekli puanı almış bulunması şartı olabilir. Bu nedenle başvurmak isteyenler KPSS başvuru tarihini ÖSYM üzerinden inceleyerek, dönem geldiğinde kayıt olmalıdır. Sınav gününe hazırlandıktan sonra girerek, gerekli puan alınmalıdır. Zira yüksek puanlar için çalışmak gerekir.

Lâkin bazen KPSS şartı aranmaksızın alım yapıldığı da bilinir. Eğer bu durum geçerliyse, Mamak Büyükşehir Belediyesi açıklamayı ekler. Adayların bu konuya önem vermesi gerekir. Ancak KPSS’ye girilmesi mutlaka tavsiye edilir.

İş duyurusu yapıldığında, başvuracak adayların taşıması gereken özel ve genel koşullar da verilir. Adaylar tümünü inceleyerek, başvurmayı arzuladığı pozisyonun istediği bilgi, tecrübelerle ve şartlara sahip olup, olmadığına bakmalıdır.

Ayrıca Mamak Büyükşehir Belediye’sine başvurmak isteyen adaylar, başvuru esnasında bazı belgelerin de isteyebileceğini unutmamalıdır. Bu konuda gerekli bilgiler, ayrıntılı olarak duyuruda verilir. Şayet bir adayda eksik ya da yanlış belge bulunuyorsa, başvurunun kaçırılması durumu söz konusudur.

fatgpt

Mamak Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Mamak Büyükşehir Belediye’sine iş ilanları için her yıl farklı pozisyonlarda verilebilir. Eğer https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/  linkini takip ederseniz, ülke genelindeki iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Mamak Büyükşehir Belediye’sinde çalışabileceğiniz pozisyonlardan bazıları,

 1. Güvenlikçi,
 2. Çaycı,
 3. Şoför,
 4. Zabıta,
 5. Park ve bahçe işçisi, 
 6. Yardımcı, 
 7. Temizlikçi, 
 8. Memur,
 9. İşçi,
 10. Arşivci gibidir.

Mamak Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mamak Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu detaylı biçimde ilanda yazar. Dolayısıyla adayların tek yapması gereken, tüm duyuruyu atlamadan okumadır. Böylece başvuru yeri, saati, tarihleri ve şekli öğrenilebilir.

Mamak Güncel İş İlanları

Ankara içerisinde özel sektör iş ilanları da vardır. Bunlar Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi kariyer sitelerinden izlenebilir. Kariyer siteleri aynı zamanda online başvuru yapılmasına da imkân tanır. Bu bağlamda,

 1. Aşçı,
 2. Satış Temsilcisi,
 3. Optisyen,
 4. Bayi Satış Yöneticisi,
 5. Satış Danışmanı,
 6. Üretim Teknisyeni,
 7. Bölge Satış Şefi,
 8. Bölge Yöneticisi,
 9. İnsan Kaynakları Memuru gibi ilanlar vardır.

Adaylar kariyer sitelerine bakarak, hangi ilanların olduğunu görebilir. 

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de mamak iş ilanlarına bakabilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZAN

25 Comments

 1. emekli olabileceğim bir lütfen,,yaş,,44 çaycı olur makamlarda çalıştım..temizlik olur kamularda çalıştım..vb.işlerde olur..şu an işsizim,ivedi dönüş yaparsanız hemen gelirim..saygılar..

 2. Merhaba ben meslek lisesi mezunuyum 2 yıl Ahmetler postanesin de stajerlik yaptım.Telekomunikasyon bölümü mezunuyum.36 yaşındayım Mamak Akdere de oturuyorum.İse ihtiyacım var.Uygun görülen her türlü işte çalışabilirim.

 3. Daha önceden belediyenin yemekhanesinde stajyer olarak çalışmıştım. Ön lisans mezunuyum. Yeniden yemekhanede çalışmak istiyorum ilgilenirseniz çok sevinirim

 4. Merhaba ismim cengiz mamak belediyesinin arkasında oturuyorum işsizim evliyim ve eşim hamile 1 ay sonra doğumu olacak iş arıyorum b sınıfı ehliyetim var aktif araç kullanıyorum allah için yardımcı olun çok zor durumdayım

 5. Merhaba ismim cengiz mamak belediyesinin arkasında oturuyorum işsizim evliyim 2 hafta sonra eşim doğum yapacak acil işe ihtiyacım var hiç durumum yok çok zor durumdayım
  0552 010 02 99 allah için yardımcı olun

 6. 30 yaşında bekar engelliyim. ev işi olarak yapabileceğim bir pozisyonda çalışmak isterim

 7. Ankara Mamak ta yaşıyorum Yalova üniversitesi mezunuyum iş arıyorum Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümün Yardımcı olursanız sevinirim Uzun süredir iş aramaktayım Belediye de Muhasebe departmanında Danışmanlık Sekterlik gibi bölümlerde çalışabilirim Tecrübeli elemanım lütfen iş için geri dönüş bekliyorun

 8. Merhaba Mamak’ta ikihamet etmekteyim evliyim B,C,D,E Src 1,3 PSİKOTEKNİK BELGELERİM VAR düzenli aktif araç kullanırım Mamak belediyesisinde söför olarak veya herhangi bir işte çalışmak isterim 05327404196

 9. Zafer çağlan temizlik işlerinde çalışmak istiyorum evim kira işsizim acil ise ihtiyacım var 05309659818

 10. Merhaba ismim Nergiz acil iş arıyorum arşivci,müşteri temsilcisi vb.lütfen yardımcı olun. Ülkemde iş bulamıyorum. Lise mezunuyum.

 11. Cok acıl işe ıhtıyacım var park bahce temızlık yaparım donus yaparsanız cok sevınırım

 12. ankarada akderede mutludaoturmaktayım daha öceleri hiççalışmadım işssizim meslekim yokişarıyorum tecrubem yok deneyımımyok hiçbişte calısamadımacılişarıyorum

 13. Fadimekodok iş arıyorum mamak zirvekentte oturuyorum buraya yapılan geçlik merkezinde iş rica ediyorum halk eyitimden 4 sertifikam var 3 yıl temizlikte çalıştım B sınıfı ehliyetim var

 14. Bütün sınıf ehliyetlerim mevcut. Lise mezunuyum.Silahlı güvenlik sertifikam var.Askerligimi 3 yıl Suriye’de sözleşmeli olarak yaptım.Makina mezunuyum.

 15. Merhaba iş ilanız için başvuru yapmıştım söförlük için c sınıfı ehliyetim var ve src belgelerim var mamak Belediyesinde çalışmak istiyorum.
  evliyim 2 çoçok sahibiyim
  İYİ ÇALIŞMALAR

 16. selamünaleyküm ben iş arıyorum 14 yıllık hasta bakıcıyım b sınıfı ehliyetim var

 17. Mekanik bakım onarım kültür merkezi sahne mekanik sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı bakimi05468695970

  • Merhaba Mamak’ta ikihamet etmekteyim evliyim 1996 beri ehliyetim var Src belgelerim var düzenli aktif araç kullanırım Mamak belediyesisinde söför olarak çalışmak isterim 05520119967

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*