KPSS’siz 2017 personel memur alımı yapan kurumlar başvuru şartları

Ocak Ayında Sınavsız Kaç memur alınacak?

2016 memur alımı için bereketli bir yıl oldu. Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 50 bini bulacak. Yayımlanan ilanlarda alınacak olan personeller en az orta öğretim mezunu ve üstü olma şartı aranmaktadır. Bazı alımlar için ise ön lisans veya lisans mezunu olma şartı aranmaktadır.

Memur olma hayali yaşan binlerce aday KPSS’siz memur alan kurumları oldukça merak ediyor. Darbe girişimi sonrası kamuda açığa almalar sonrası binlerce kişi memurluktan uzaklaştırıldı. Hangi devlet kurumuna kaç memur alınacak? Peki 2017 KPSS’siz memur alımı şartları neler? Hangi kurumlar lise mezunu alım yapacak? Tüm detaylar haberimizde. Memur alımı ile ilgili olarak 2017 yılında da bir çok kamu kurum ve kuruluşu KPSS şartı aramadan memur alımı yapacağını açıkladı.

İşte 2017’da memur alımı yapan kurumlar…

KAMUYA 50 BİN PERSONEL

Kamu görevden uzaklaştırmalar sonrası birçok kurum yeni alımlar yapmaya devam ediyor. Son olarak Sağlık Bakanlığına 20 bin özel harekata 10 bin kişi alınacağı açıklandı. Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 50 bini bulacak. Kamu kurumlarında bir yandan darbe girişimi sonrasındaki görevden almalar devam ederken bir yandan da alımlar gerçekleşiyor. Yapılan duyurulara göre en çok alım İçişleri, Adalet ve Milli Eğitim bakanlıklarında gerçekleşecek. En son Sağlık Bakanı Recep Akdağ 20 bine yakın personel istihdam edeceklerini duyurmuştu. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise 10 bin polis alımı yapılacağını daha önce açıkladı.

10 BİN ÖZEL HAREKAT

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’ un yaptığı açıklamaya göre 9 bin bay, bin bayan olmak üzere 10 bin polis daha alınacak. Bu seferki alım özel harekat branşında gerçekleşecek. Polis özel harekat alımları şartlarına göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve askerliğini tamamlamış olmak gerekiyor.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

KPSS şartı aranmayacak. 28 yaşından gün almamış ve askerlik terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor. Net bir başvuru tarihi bulunmasa da personel alım ilanının kısa bir sürede yayımlanacağı belirtildi.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Ocak Ayında Güncel Personel Alımı Yapan Firmalar

Aşağıda Türkiye geneli ve en az lise mezunu koşulu ile personel alımı yapan firma ve kurumları bulabilirsiniz. Başvurmak için ilgili ilanın üzerine tıklamanız yeterlidir.

Kiğılı Personel Alımı

Finansbank Personel Alımı

Yurtiçi Kargo Personel Alımı

Arkas Personel Alımı

Havaş Personel Alımı

Türk Hava Yolları Personel Alımı

KPSS ŞARTI OLMADAN MEMUR ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLAR

Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumlar bulunmaktadır, 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerden yalnızca belirli şartların taşınması istenmektedir.

– Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,

– TBMM Memurlukları,

– Bakan Yardımcılıkları,

– Başbakan Başmüşavirleri,

– Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,

– TOKİ,

– Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,

– Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,

– Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,

– TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,

– Bakanlar Kurulu Sekreterliği,

– Milli Savunma Bakanlığı,

– Diyanet,

– MİT,

– Milli Savunma Bakanlığı,

– Anayasa Mahkemesi.

– Özel Kalem Müdürlükleri,

– Vali Kadroları

Bu kurumların ilanlarını sitemiz üzerinden arama yaparak bulup başvuru yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Leave a Reply