Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Ülkemizde üniversite mezunları ile mezun olunan alandaki iş ilanları aynı doğrultuda olmaz. Bu nedenle farklı mesleklerden de olsa kişiler, kalifiye ve garanti işleri tercih etmek ister. Özellikle belediye iş ilanları bu noktada, her eğitim kademesinden kişinin kurtuluşu olur.

Kamu görevlisi olmak isteyen kişilerin, heyecanla bekledikleri belediye işçi alımları yılın her döneminde olabilir. Konya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları da merakla beklenen iş ilanlarını kapsar. Dinamik bir yapısı bulunan belediye iş ilanları, düzenli bir şekilde incelenmelidir.  İş ilanı takibi yapmak içinse belediyelerin internet siteleri düzenli aralıklarla takip edilmelidir.

Konya’da ikamet eden kişiler, bizzat belediye işçi alım kısmına da başvuruda bulunabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Konya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu takdirde kadrolu ya da taşeron şeklinde işçi alabilir. Bu alımlar kadrolu ya da sözleşmeli memur alımlarını kapsar. Genellikle belediyede çalışmak isteyen kişilerden KPSS şartı beklenir ancak bazı alımlar bu puana gerek kalmadan da yapılabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi işçi alımı, farklı iş kolları için olabilir. En çok tercih edilen alanlar ise büro memuru, zabıta ve bekçi gibi işlerdir. Belediye işe alımda, mevcut kanunlara göre işe alım yapar.

Çalışma alanında taşeron çalışan kişiler, belli bir şirketin işçisi olarak belediyeye hizmet verir.  Taşeron işçilerin hakları da mevcut yasalar ile korunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Düzenli olarak iş takibi yapan kişilerin, kendilerine en uygun olan işi bulma şansları da yükselmiş olur.. İş ilanlarının takibini yapabilecekleri farklı alanlar bulunur. Bu alanda en çok kullanılan İŞKUR olmakla birlikte belediyelerin internet sitelerinden de takip yapılabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için bir diğer takip etme yöntemi de sitemiz üzerinden takip gerçekleştirmenizdir. Her gün düzenli olarak yenilenen ilanlar ile açıklanma tarihlerine yakın bir şekilde başvuru yapılabilmesi mümkün olur.  Güncel iş ilanı takibi ile bu alandaki şansınızı arttırma olanağınız bulunur.

İş ilanlarında önemli olan mevcut kriterleri gerçekleştirmeniz ve zamanında yapılacak başvuruları kaçırmamanız gerektiği konusunu unutmamanızdır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Konya Büyükşehir Belediyesi için iş başvuru farklı pozisyonlar için olabilir. Bunlardan bazıları,

 1. Arşivci,
 2. Memur,
 3. İşçi,
 4. Park ve bahçe işçisi,
 5. Güvenlik,
 6. Çaycı,
 7. Yardımcı,
 8. Şoför,
 9. Zabıta,
 10. Temizlikçi şeklindedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Yılın belli vakitlerinde, belediyeler açık pozisyonları için personel alımı yapar. belediye boş iş kadroları için yeni alımlar yapma niyetindedir. Bu alımların öncesinde belediye kendi sitesinde Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanlarını yayınlar.

Bu ilanlara başvuru, çevrimiçi online olarak ya da şahsen belediyeye giderek de yapılabilir.  Belediye bünyesinde Konya Belediyesi şoför alımları ilanı yayınlandığı anda, uygun kriterlere sahip kişiler, başvuruda bulunabilir.

Belediye işe alımlarında en önemli noktalardan birisi Kamu personeli Seçme Sınavı notunuzdur. Genelde belediyelerin belli kadrolar için istedikleri puan 70 ve üzeridir. Ancak bazı iş kollarında bu şart yoktur ve dileyen herkes başvuruda bulunabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesi içinde ihtiyaç anında zabıta alımı yapılabilir. Bu ilana başvuru yapabilmek için gerekli niteliklere sahip olup başvuru yapılması yeterlidir. Gerekli şartları taşıyan kişilerin tümü Konya zabıta alımı ilanları için başvuruda bulunabilir. Zabıta olunabilmesi için taşınması gereken şartlar şu şekilde özetlenebilir:

 • C Kimlik kartına sahip olmayan kişilerin başvuruları geçerli olmaz.
 • Kamu haklarından mahrum kalacak denli bir suç işlenilmesi alıma engeldir.
 • Toplumda yüz kızartan bir suça sahip olmamak
 • En az lise ve dengi bir okuldan mezun olmak

Çalışma şartları ve çalışılan yerin koşulları görev alınacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Zabıta iş akdinde yapmaları ile yükümlü oldukları görevler şunlardır:

 • Görev aldıkları bölgede genel toplumsal huzuru sağlarlar.
 • Gıda malzemesi üretimi ve satışı yapılan yerlerde denetimde bulunmak
 • Ruhsatsız şekilde iş yapan iş yerlerinin tespitini gerçekleştirmek

Konya Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler bulundukları bölge içinde gece asayişini ve düzenini sağlamakla görevli kişilerdir. Çalışma saatleri gece başlar ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Bazı özel durum anlarında ise, bekçilerin çalışma saatleri ve konumları değişiklik gösterir.

bekçi alımları

Konya bekçi alımı, Konya ilinin farklı bölgelerinde güvenliği sağlamak amacıyla yapılan işe alımları kapsar. Bekçi olmanın bazı şartları bulunmakla beraber, en çok aranan şartlar şunlardır:

 • Üç aşamalı olarak gerçekleştirilen sınava girip başarılı olunması gerekir.
 • En az öğrenim derecenizin lise olması gerekir.
 • Mevcut boyunuzun en az 1.67 olması gerekir.

Bu ve diğer şartları taşıyan kişiler, bekçi alımı için başvuruda bulunabilir.  Başvuru neticesi olumlu sonuçlandığı takdirde işe alım gerçekleşir.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanlarında ilk önce eğitim şartı kısmına bakılması gerekir. Başvurulan iş ile mevcut eğitim durumunuz uyumlu olmalıdır. Bu eğitim seviyelerinin en düşüğü ise ilköğrenim olarak belirlenmiştir.

Yayınlanan ilanlarda dikkat edilecek kısım, işin niteliğidir. İşi yapmaya olan yetkinlik sorgulanmalı ve kişisel yeteneklere göre tercih yapılmalıdır. Yetkinlik alanına sahip olmayan iş başvuruları, büyük bir ihtimal dahili reddedilir.

Tüm bunlara ek olarak belediyeler engelli kişiler için de personel alımı yayınlar. Bu şekilde engelli kişilerin istihdamı ve topluma karışmaları sağlanmış olur. İlanların genel şartları içinde ise, kişinin TC vatandaşı olması ve kamu kurallarını ihlal edici bir suç işlememesi gibi konular yer alır. Uygun olan adaylar her türlü iş başvurusunda bulunabilir.

Konya Güncel İş İlanları

Konya içerisinde iş ilanlarını inceliyorsanız, resmi kurumlar dışarısında özel sektörde de iş bulmanız mümkündür. Gerek bunları takip etmek, gerekse başvurmak için kariyer siteleri kullanılır. Zira günümüzde özel sektörde çok sayıda firma ve işletme, internet üzerinden ilan verir. 

Dolayısıyla Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi online kariyer sayfaları üzerinden iş ilanları kontrol edilmelidir. Güncel olarak ilde,

 1. Mağaza Müdürü,
 2. Uzman Satış Danışmanı,
 3. Depo Forklift Operatörü,
 4. Ofis Elemanı,
 5. Mağaza Müdür Yardımcısı,
 6. Depo Görevlisi,
 7. Müşteri Temsilcisi,
 8. Arıza Bakım Teknisyeni,
 9. Satış Danışmanı
 10. Konya Teknik Üniversitesi Personel Alımı
 11. Konya Karatay Şehir Hastanesi Personel Alımı
 12. Konya Şeker Fabrikası Personel Alımı
 13. Konya Koski Personel Alımı
 14. Konya Havalimanı İş İlanları
 15. Özel Konya Farabi Hastanesi Personel Alımı

 Adaylar kariyer sayfaları üzerinden detaylara ulaşıp, başvuru yapabilir.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Konya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 Comment

 1. Selamün aleyküm ben iki çocuk babasıyim kiradayim kiram bin yüz teledir sudur elektrik çalışmıyorum dogruduzgun işim Yok bana ne iş olursa yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*