Iğdır Havalimanı İş İlanları 2023

DHMİ tarafından işletilen Iğdır Havalimanı, 2012 yılından bu yana hizmet vermektedir.  Havalimanı personel alımı yapan firma, bu kapsamda çalışanlarını sürekli genişletmekte, daha kapsamlı servis sunmaktadır. İlanlar, resmi şekilde yayınlanır.

Bu sebeple adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek, en az 70 almaları gerekir. Eğer bunu sağlıyorsanız, tek yapmanız gereken havaalanı personel alımı için ilanları takip etmedir. Bunları takip etmek için gerek Resmi Gazete, gerekse İŞKUR çerçevesinde kurum dışı kamu işçi alımı ve kamu memur alımı ilanları takip edilmelidir.

İlan yayınlandığında adayların bilmesi gereken başvuru şekli ve koşulları gibi konulara yer verileceği için, bunu okumak tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Iğdır Havalimanı Personel Alımı

Iğdır Havalimanı her yıl çok sayıda yolcuya hizmet vermektedir. Iğdır’a gelmek isteyen insanlar öncelikle havayolunu tercih ederken, Azerbaycan’a gidecek olanlar da ilk buraya gelir. Bu nedenle kapasitesi her yıl artar. Iğdır Havalimanı iş ilanları bu sebeple yılın farklı zamanlarında verilir. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Denetim: Alanla ilgili programları bilme, takım içerisinde çalışabilen, iletişimi güçlü ve ilgili bölümlerden mezun olma gibi nitelikler aranmaktadır.
 2. Ticari İşler: İletişim yetenekleri güçlü, sonuç odaklı ve öğrenmeye açık, ilgili programları bilme ve kullanabilme gibi nitelikler aranmaktadır.
 3. Teknik Hizmetler: Öğrenmeye ve gelişime açık olma, İngilizce bilme, ilgili programları kullanabilme ve ilgili bölümlerden mezun olma gibi nitelikler vardır.

Her iş ilanında bilindiği gibi nitelikler aranmaktadır. Adaylar başvuru öncesine, bunları yerine getirmelidir. Bunlara ek olarak havalimanı işçi alımı da gerçekleştirilmektedir. Yılın farklı dönemlerinde açılabildiği için, sürekli takip etmeniz gerekir.

Iğdır Havalimanı Güvenlik Alımı

Iğdır Havalimanı içerisinde bazı işletmeler de vardır. Bunlar yolcuların yeme – içme gibi gereksinimlerini yerine getirmektedir. Dolayısıyla satış danışmanı, garson gibi mesleklere yönelik de alımlar yapılır. Eğer kariyer sitelerini takip ederseniz, bunları keşfetmeniz ve başvurmanız mümkündür.

Buna ek olarak gerekli sertifikalarınız ve eğitimleriniz varsa, havaalanı güvenlik alımı için de başvurabilirsiniz. Bunun için yalnızca, ilgili ilanların çıkması beklenir. Zira aktif ilan bulunmuyorsa, başvuru da gerçekleştirilmez.

Iğdır Havalimanı İş Başvurusu

Iğdır Havalimanı içerisinde bulunan bir işletmeye başvuracaksanız, kariyer sitelerini takip etmeniz gerekir. Bu platformlarda başvuru işlemleri genel hatlarıyla şöyle yapılmaktadır;

 1. Kariyer sitesine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa iş başvurusu için açmanız gerekir.
 2. Iğdır Havalimanında bulunan işletmeler tarafından açılan ilanları inceleyin.
 3. Eğer bilgi ve yeteneklerinize uyum gösteriyorsa, başvuru yapın.

Bu işlemlerden sonra yalnızca firmadan cevap beklemeniz gerekir. Resmi ilanlara başvuru ise, ilanlar yayınlandığında ayrıntılı olarak bahsedilmektedir. Dolayısıyla okumanız, size tüm cevapları verecektir.

8 Comments

 1. Acil işe ihtiyacim var bana yardımcı olursanız temizlik işi olursa da calisirim

 2. Merhaba, Ben Sevgi KIZILGÜN Iğdır üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Bölümünü Silahlı olarak bitirip mezun oldum, sertifika ve Silahlı kimligim mevcuttur, ığdır havaalaninda görev yapmak istiyorum başvurumun değerlendirilmesini Saygılarımla arz ederim.

 3. Iğdır havalimanın da çalışmak istiyorum özel güvenlik olarak saygılarımla .

  • Iyi günler ben Turgut Akyol 20.10.1986 doğumluyum igdir havalimanıda siz değerli müdürlerimizle çalışmak istiyorum mevcut olan belgelerim silahlı güvenlik belgesi,bilgisayar operatörlüğü, şoförlük src1 src2 src3 src4 psikoteknik mevcuttur iki üniversite bitirdim ilki önlisans diğeri iktisat fakültesi beni degerlendirirsenin sevinirim saygılarımla arz ederim

 4. ANTALYA HAVALIMAN ÇALIŞTIM TERCÜBE VAR YER HİZMETLARIDA ÇALIŞTIM IĞDIRLIMI IĞDIRDAMI HAVALIMAN ÇALİŞMAK İSTİYORUM

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*