Güney Afrika İş İlanları ve İş İmkanları 2023

Afrika kıtasında bulunan Güney Afrika, bölgesinde oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bu sebeple yurt dışında iş olanaklarını değerlendirenler tarafından araştırılan ülkeler arasına girer. Bu çerçevede iş ilanlarının neler olduğu, müracaatların nasıl yapılabileceği, maaşların ne kadar olduğu gibi konular sıklıkla düşünülür.

Eğer Güney Afrika’ya gitmek istiyorsanız, bunlara değinmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiği bilinmelidir. Ülkenin resmi dilini öğrenmek hem orada yaşarken hem de çalışma esnasında size birçok kolaylık sağlayacaktır.

Güney Afrika İş İlanları

Bunun yanı sıra günümüzde bir dünya dili olan İngilizce de bilinmelidir. Bu sayede gittiğinizde ilk dönemlerde daha pratik bir iletişim kurmanız mümkündür. Bu durum iş ararken size yeni bir artı da kazandıracaktır.

Her ülkede olduğu gibi Güney Afrika’da da çalışma vizesinin ve oturma izninin alınması gerekir. Dolayısıyla bu koşulların dikkatli bir şekilde incelenmesi şarttır. Güney Afrika Cumhuriyetine gitmeden önce bunlara dikkat ederseniz, daha güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Güney Afrika’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Güney Afrika’da iş arıyorsanız, bunun için değerlendirebileceğiniz kaynakların sayısı oldukça fazladır. Her ne kadar oldukça  uzak olsa da internette yer alan kariyer platformları aracılığıyla çok sayıda iş imkanına kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Bunun yanı sıra Güney Afrika Konsolosluğunun kendi sitesini de kontrol edersiniz, yayınlandığı zaman yeni iş imkanlarını görebilirsiniz. İlanların yayınlanma tarihleri değişiklik gösterebileceği için düzenli bir şekilde araştırmanız şarttır.

Bu sayede size uygun olan iş ilanlarına kısa sürede ulaşmanız ve gerekli müracaat işlemlerini yapmanız mümkündür.

Güney Afrika’da İş İmkanları

Güney Afrika’da iş arıyorsanız, iş bakımdan değerlendirebileceğiniz çok sayıda imkan vardır. Ülkede birçok ünlü marka yer almakta olup dönem dönem personel alımları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra şu alanlarda da çalışılabilir;

 1. Endüstriyel mekanik ve kaynakçılar, boru tesisatçıları da dahil esnaflar
 2. Yaşam ve yer bilimleri
 3. Sağlık meslekleri ve ilgili klinik bilimler
 4. Mühendislik
 5. Bilgi iletişimi ve teknolojisi
 6. İşletme, ekonomi ve yönetim çalışmaları
 7. Mimari ve yapılı çevre
 8. Tarım, tarımsal faaliyet ve ilgili bilimler

Bunların yanı sıra akademik kariyer yapmak isteyenler üniversiteleri de düşünebilir. Ancak burada yüksek lisans, doktora gibi bazı şartların yer aldığı da unutulmamalıdır. Ayrıca her mesleğin genel ve özel şartları da farklıdır.

Güney Afrika’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Güney Afrika’da iş arayan kişiler, mesleklere göre maaşları da merak etmektedir. Euro bazında bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Dişçi: 4,278,23 euro
 2. Duvarcı ustası: 983,43 euro
 3. Garson: 853,51 euro
 4. Çocuk bakıcısı: 572,27 euro
 5. Mimar: 1,750,63 euro
 6. Muhasebeci: 1,469,39 euro

Maaşlar meslek gruplarına göre değişmekte olup tecrübe, kaç yıl meslekte kalındığı gibi konular da önemli detaylar arasındadır.

Güney Afrika’da yaşamak isteyenler, bunun haricinde hangi şehirde yaşamak istediğine de karar vermelidir. Zira her kentin yaşam koşulları, birbirine göre farklılık gösterir.

Güney Afrika’da İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Güney Afrika’da iş arıyorsanız, inceleyebileceğiniz kaynaklar oldukça geniştir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Findajobinafrica.com
 2. MyJobMag
 3. Mail &Guardian Online
 4. LinkedIn
 5. Indeed

Bu kaynakları takip ederek size uygun olan imkanlara kısa sürede ulaşmanız mümkündür. Bunlar haricinde Güney Afrika içerisine birçok ünlü firma da vardır. Onların da resmi sitelerini incelerseniz yayınlandığı gibi iş imkanlarını görebilirsiniz.

Ardından sadece yetkinliklerinize uygun olan ilanları araştırarak müracaat etmeniz kalmaktadır. Ancak bu işlemlerden önce ülkenin oturma izni ve çalışma vizesi koşullarını sağladığınızdan emin olmanız gerekir. Bu sayede daha iyi çözümlere ulaşmanız mümkündür.

Güney Afrika Konsolosluğunun internet sitesi de düzenli incelenirse, yayınlandığı zaman yeni iş fırsatları görülebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*