Eximbank Personel Alımı ve İş İlanları 2023

1986 yılı sonlarında Devlet Yatırım Bankası faaliyetleri başlamış, 21.8.1987 tarihinde Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. / Türk Eximbankolarak düzenlenmiştir. İhracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, yeni pazarlar kazandırılması, ihracatın uluslararası ticaret payının arttırılması, girişimciler için gerekli desteğin sunulması, müteahhit ve ihracatçıların uluslararası pazarda rekabet güçlerinin arttırılması, güvence sağlanması, yatırımlar için teşvik edilmesi amacıyla kurulmuştur.

Banka, yıllar içinde sürekli değişim ve dönüşümlerle kendini geliştirmiş, daha geniş kitlelere hizmet verebilmek için faaliyetlerini arttırmıştır. Bunun için zaman zaman yeni personel alımlarıyla kadrosunu güçlendirmeye devam etmektedir.

eximbank iş ilanları

Eximbank İş İlanları

Eximbank iş ilanları işletme, iktisat, kamu yönetimi, mühendislik gibi çok çeşitli alan mezunlarının başvurusuna açık oluyor. Alımlar yazılı ve sözlü sınavlarla yapılıyor.

Nasıl Başvurulur?

Eximbankiş ilanı başvurusu için bankanın web sayfasını takip etmeniz gerekiyor. Banka ilanlarını Duyurular Kısımında yayınlıyor ve burada ilgili duyuruya tıkladığınızda pozisyonun detayları karşınıza çıkıyor. Giriş şartları, başvuru detayları, sınav şekli, sözlü sınav konuları, sınav tarihi ve yeri, atanma gibi bütün bilgilere ilanda yer veriliyor. Başvuru linkini tıkladığınızda karşınıza çıkıyor.

Başvuru sayfasında kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, başvuru bilgileri, eğitim bilgileri, kurs katılım bilgileri, iş tecrübesi ve diğer bilgiler başlıkları altında CV doldurmanız isteniyor. Bütün bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Gişe görevlisi,
 • Bireysel müşteri temsilcisi,
 • Müşteri hizmetleri temsilcisi,
 • Güvenlik görevlisi,
 • Saha satış personeli,
 • Çaycı.

Pozisyon Açıklamaları:

 • Gişe görevlisi:Banka şubelerinde, genel merkezinde mevduat kredi hesaplarına nakit ya da para çekle para yatırma, para çekme işlemlerini gerçekleştirmek. Müşterilerden gelen hesap açma, hesap kapatma taleplerini karşılamak. Satış ekipleri tarafından yapılan bankacılık işlemlerine dair nakit tahsilatlarını sağlamak.
 • Bireysel müşteri temsilcisi:Müşterilerden gelen talepleri karşılamak, şikayetleri gidermek, sorulara cevap vererek ürünler ve hizmetler hakkında bilgilendirme yapmak. Sipariş alma ve iade işlemleri gerçekleştirmek.
 • Müşteri hizmetleri temsilcisi:Bankanın Müşteri İletişim Merkezi alanında görev yapmak. Gelen telefonları cevaplamak, müşterilerin sorularını cevaplamak, gerekli bütün bankacılık hizmetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak, ürün taleplerinde destek sunmak.
 • Güvenlik görevlisi:Bankanın güvenliğinin teminin yapmak, bankaya gelen müşterilerin gişe girişlerinde danışmanlığını sağlamak, bankada daha nizamlı bir çalışma ortamının inşa edilmesini sağlamak.
 • Saha satış personeli:Çeşitli organizasyonlarda, sahada bankanın temsil edilmesini sağlamak, banka ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapmak, müşterileri bilgilendirmek, bankaya yeni müşteriler kazandırma ve eski müşterilere yeni hizmetler satmak.
 • Çaycı:Banka yöneticilerinin, çalışanlarının, misafirlerinin içecek sunumlarını içecek servislerini yapmak. Mutfak alanının genel temizliğini gerektiği gibi yerine getirmek.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08:30 – 17:30, Cumartesi-Pazar günleri tatil.

Alım Yapılacak Şehirler: Antalya, İzmir, İstanbul, Sakarya, Kahramanmaraş, Bursa, Hatay, Erzurum, Aydın, Samsun, Trabzon, Mersin, Manisa, Konya, Kayseri, Kocaeli, Gaziantep, Eskişehir, Denizli, Tekirdağ, Adana.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*