Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Erzurum’da ikamet eden ve iş arayışı bulunan birçok vatandaş, iş ararken belediye gibi resmi kurumları ilk sırada düşünmektedir. Özellikle Erzurum Büyükşehir Belediyesi işçi alımı yılın farklı zamanlarında verildiği için, adaylar merak içerisinde incelemektedir.

Resmi iş başvuruları hakkında adayların aklında birçok soru olsa da, yapılması gerekenler basittir. Zira sadece duyuruların takip edilip, uyarınca hareket dilmesi gerekir. Zira içlerinde adayların birçok sorusuna cevap verecek açıklamalar vardır.

Şayet bunları dikkatli biçimde okursanız, kolay şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak burada bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunların ilki nitelikleri sağlamanız gerektiği, ikincisi ise son başvuru tarihini dikkate almanızdır. Zira bunları önemsememek, başvuru yapamamanıza sebeptir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediye kapsamında çalışmak isteyen kişilerin aklında, hangi pozisyonlarda çalışabileceklerine yönelik soru işaretleri vardır. Ancak genel anlamıyla işçi alımları en çok yapılan incelemelerdir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi iş ilanları için bu pozisyonu değerlendiriyorsanız, başvuru yapabileceğiniz farklı yöntemler vardır.

Burada ister Erzurum’da bulunan taşeron firmalara müracaat edebilir, isterseniz resmi ilanları takip edip Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ilanlarına bakarak, açıldığında başvuru yapabilirsiniz. İşçi hakları genel anlamda,

 1. İşe İade Hakkı,
 2. Kıdem Tazminatı Hakkı,
 3. Hafta Tatili Ücreti Hakkı,
 4. İhbar Tazminatı Hakkı,
 5. Yıllık İzin Hakkı,
 6. AGİ Hakkı,
 7. Ayrımcılık Tazminatı Hakkı,
 8. Fazla Çalışma Ücreti Hakkı,

Şeklinde olup Erzurum Büyükşehir Belediyesi tüm çalışanlarına eşit, tatmin edici bir biçimde sosyal haklar vermektedir. Mesai şartları ve koşulları da oldukça uygundur. Bununla beraber, maaşlar farklılaşabilmektedir. Bunun bir nedeni de, belediyenin farklı işçi türleri almasıdır. Ayrıca işçiler bünyesinde bulunan farklı iştirakler kapsamında değerlendirildiği için, bu da maaşlarda değişikliğe sebep olmaktadır.

Ancak Türkiye’de işçi maaşları, genel olarak 3,000 ile 4,000 Türk Lirası seviyelerindedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Eğer belediye kapsamında işe girmek istiyorsanız, ilanların doğal olarak kariyer platformlarından verilmediği bilinmelidir. Bu nedenle iş başvurusu yapacaksanız, öncelikle nasıl duyuruları bulabileceğiniz bilmelidir. Bunlar Erzurum Büyükşehir Belediyesi memur alımı da dâhil olmak üzere üç farklı şekildedir.

Bunlardan ilki, belediyenin kendi sitesini kullanmadır. Zira her belediye, buradan duyurular gerçekleştirmektedir. İkinci olarak da Resmi Gazete incelenmelidir. İnternet ortamından kolayca ulaşabileceğiniz bu kaynak günlük olarak yayınlanmakta olup, her gece 12:00 ardından görüntülenebilir.

Üçüncü olarak da İŞKUR platformu incelenmelidir. Özellikle içerisinde bulunan Kamu Memur Alım İlanları ve Kurum Dışı İşçi Alımı duyuruları, adaylar tarafından dikkatli biçimde takip edilmelidir.

İnternet sitemiz de Erzurum ve tüm Türkiye içerisindeki iş ilanlarını sürekli takip etmekte olup gerek belediye, gerekse özel sektördeki fırsatları sizlere duyurmaktadır. Bu sebeple platformumuzu da inceleyerek, ikamet ettiğiniz yerdeki fırsatları bulabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen işe alımlar, kurumsal gereksinimlere göre belirlenir. İçerisinde çok sayıda pozisyon olduğu için, bunlar değişebilir. Ancak genel olarak Erzurum Belediyesi şoför alımı, memur duyuruları, işçi ilanları gibidir.

Bu ilanlar resmi niteliğe sahip olduğu için, adaylar bazılarında KPSS istenebileceğini bilmelidir. Her ne kadar istenmeyen ilanlar olduğu görülebilse de, adaylar başvuru esnasında sorun yaşamamak için sınava girmelidir. Eğer en az 70 alırsanız, ilanlara sıkıntı olmadan başvurabilirsiniz.

Sınav tarihlerini de merak ediyorsanız, ÖSYM sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Erzurum içerisinde de belediyede işe girmek isteyenlerin ilk düşüncelerinden bir tanesi zabıta olmaktadır. Her ne kadar birçok kişi nerede yayınlandığını bilemese de, resmi olması sebebiyle yukarıda bahsettiğimiz yollar kullanılarak duyurular takip edilebilir.

zabıta alımları

Bunlar yılın farklı zamanlarında verilebileceği için, sürekli takip edilmelidir. Zabıta olmak için bazı nitelikler de aranmakta olup bazıları,

 1. C. Vatandaşı olma,
 2. Başvurmak isteyen kişinin yüz kızartıcı suçlarda bulunmamış olması,
 3. Başvuracak kişinin kamu haklarından mahrum bulunmaması,

Şeklindedir. Ancak Erzurum zabıta ilanları içerisinde farklı veya bunlara ek nitelikler de belirtebilir. Eğer başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesini istemiyorsanız, müracaat etmeden önce hepsine bakmanız gereklidir. Zabıtaların genel hatlarıyla görevleri,

 1. Çalıştıkları alanda güvenliği ve huzuru yerine getirmek,
 2. Semt pazarlarını denetlemelere tabi tutmak,
 3. İzin almadan satış yapan şahısları belirlemek ve işlem yapmak,
 4. İzin almadan satış yapan şahısları belirlemek ve işlem yapmak,

Gibidir. Aylık olarak kazandıkları maaş değişebilmekle beraber, genel olarak 7,000 ile 9,000 Türk Lirası içerisindedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçilik, iş arayanların tercih listesinde neredeyse başta düşünülmektedir. Eğer bu meslekte göreve başlamak istiyorsanız, sadece Erzurum bekçi alımı hakkında belediye tarafından verilen duyurular takip edilmelidir. Böylece bir fırsat çıktığında kaçırmaksızın başvurma fırsatınız da mevcut olur.

bekçi alımları

Bekçilerin mesai ve çalışma koşulları oldukça iyidir. Çalışma saatleri 22:00 – 06:00 arasındadır. Bununla birlikte bazı özel durumlarda, değişken saatler de olabilmektedir. Çalıştıkları alanın güvenliği ve başka birçok sorumlulukları mevcut olup, silah taşıyabilmektedir. Aynı zamanda gerekli durumda kullanabilmektedir.

Aldıkları maaşlar incelendiğinde ise aylık kazançlarının 5,000 ile 5,400 TL arasında olduğu gözlemlenmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Resmi ilanlara başvuru yapmak her ne kadar kolay olsa da, vatandaşlar tarafından karışık bulunabilmektedir. Ancak burada sadece, resmi duyuruları takip etmeniz, yayınlandığında da önem göstererek okumanız gerekir.

Zira başvurunun nasıl yapılacağı, varsa getirilmesi gereken belgeler ve diğer konular, burada tüm ayrıntıları ile paylaşılmaktadır. Başvuru da bu kapsamda, zorluk yaşanmadan gerçekleştirilebilir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Erzurum  İş İlanları

Erzurum iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün. Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Erzurum iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir. Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Erzurum iş ilanları

 • Satış Danışmanı – Erzurum Mng
 • Anaokulu Öğretmeni
 • İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Erzurum iş ilanlarına bakabilirsiniz.

15 Comments

 1. 39 yaşında kamyon şöförüyüm 8 aydır işsizim evim kira 2 çocuk babasıyım ihtiyaçlıyım yardım eli istiyom

 2. 38 yaşındayım evli 2 çocuk babasıyım 1 çocuğumun rahatsızlığı var özel sektör yaşdan almıyor seçilenlerde vaat karını unutuyor. Başkanların allahın rızası için Bi iş

 3. Selam aleyküm.12 yıldır girmediğim sınav başvuru yapmadığım yer kalmadı.bende kamuda daha insanca şartlarda çalışmak istiyorum.personel ihtiyacı olduğunda aramanızı bekliyorum.Hayati Sercan 05397766916

 4. Merhaba
  Boşuna uğraşmayın sevgili işsiz arkadaşlarım. Belediye vb.yerlere istihdam edilemezsiniz.Büyük dayı lazım.
  Zaten KPSS vs koşullarınız uygun olsa bile 30 yaşını aştınızmı adam bile değilsiniz.
  Şuanda özel sektör bile dayısı olmayanı işe almıyor.
  Ya çürüyün ,ya göç edin yada kahvehane açın.
  Allah c.c.Yardımcımız dır.Eğer secde ederseniz.

 5. ALAKASIZ LİSE MEZUNLARI TORPİLLE BELEDİYEDE ÇALIŞIYOR BİZ ÜNİVERSİTE MEZUNLARIDA AÇIKTA KALIYORUZ. YAKINIMDAKİ BİR TANIDIK LİSE MEZUNU VE 3 YILDIR ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ÇALIŞIYOR. HEMDE MASA BAŞINDA VE ÜSTELİK YEMEKHANE BÖLÜMÜNDE MUHASEBE YE BAKIYOR. VE BU KİŞİ TORPİLLE İŞE GİRDİ. İŞE BAŞVURU YAPMAYIN BENCE BOŞUNA ZAMAN KAYBI.

 6. Merhabalar.ben Türk Dili ve Edebiyatı ogretmeniyim..atanamadim.calismak istiyorum.bi ise cok ihtiyacim var.yardmci olursaniz sevinirim. .

 7. Merhaba;aslen erzmluyum.meslek lisesi elektrik mezunuyum.elekrik ustalik belge var. 10 yildir elekronik sektorunde calistim.ayrica benzinli motor ustasiyim.işsizim evli iki cocuk babasiyim.kirada oturuyorum.meslegime gore veya bana uygun goreceginiz her turlu goreve hazirim.05364526474

 8. S.a Başkan’ım Elektirik tekniksiyeni yim 35 yaşındayım 4 çocuk babasıyım 1 yıl önce güzel bir işim vardı Tedaş’ta arıza Bakım onarım da tekniksiyen olarak çalışıyordum . Şeçim üzereydi Tedaş özelleşince adam çok dediler bize kışın çıkış verdiler peki soruyorum size Başkan’ım cumhur Başkanı’mız Say’ın Tayip Erdogan bütün konuşmalarında demiyormuydu en az 3 çocuk olsun diye benim 4 Çocuğum vardiyemi işten çıkarıldım soruyorum size Başkan’ım. Bekarlar kaldı .dayısı olan kaldı. Siyasetle yalakalık eden kaldı. Peki nerde Adelet kalkınma partisi AKP nerde adaletsizliğin olduğu bir yerde GÖÇ başlar göçmü edelim soruyorum size saygılar .0537 337 7827

 9. Bilmiyorum dikkate alıyormusunuz almıyorsunuz ama belediye ye hizmet etmek istiyorum kamu yönetimi mezunuyum bilgisayar sertifikam var yöneticilik sertifikam var ingilizce sertifikam var kpss den 70 tam puan aldım.tlf:0541 675 65 75 not :torpil önce allahım sonra siz başkada yok.

 10. 29 yaşındayim evliyim 2 çocuğu m var lise mezun uyum b sınıfı ehliyetim var is arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 11. ben 38 yaşındayım e*g ehliyetli olup 23 yıllık tecrubem vardır iş makinalari operatörüyüm exskavatör operatörüyüm farklı iş yerleri ne ait calışma belgelerim var erzurum merkezde ikamet etmekteyim tlf.05353094537

 12. sizden ricamiz işverenleri denetlemeniz.memlekette ne oluyor nr bitiyor biliyormusunuz bilmiyoruz.kış gelince işten çıkarılıyoruz.yaz gelince işe aliniyoruz. adalet mi bu. sebepsiz işten çıkarıldım.sivi doldurmadigım yer kalmadı kurbanlik koyun gibi davraniliyor bizlere.şimdi size soruyoruz harama el mi uzatalım.kamuya alınmıyoruz neden mi onuda deyelim lise mezunu degilmisiz.bu kanunu çıkaran büyüklerimize soruyoruZ. hangi şartlarda oldugumuzu biliyorlarmiydi okuyamama sebebimizi biliyorlarmi.bilinmez bunlar akıllara gelmez.bu vatana laikiyle bana düşen görevimi yaptim bu vatan bu memleket bizim.molotof atan devlete kursun sıkanlar devletin bütün nimetlerinden faydalanıyor.bizse bizlerden daha kötü durumda olanları düşünüp yaklasmiyoruz.karşılığı ise helal ekmek kazanmak için geldigimiz kapilardan sokmuyorlar bizi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*