İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Belirli aralıklarla Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı yapmakta ve ülke vatandaşlarına büyük oranda istihdam sağlamaktadır.

1845 yılında temelli atılan Emniyet Genel Müdürlüğü işçi alımı ve memur alımı yaparak, o günden bu yana organizasyon yapısını genişletmeye devam etmiştir. Kurumda mevcut 300 bini aşkın kişi çalışmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 15 kişilik boş kadro ile aşçı alımı yapacak.

Alımlar farklı illerde yapılacak olup başvuru yapacak adaylar başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Ayrıca adaylardan en az lise mezunu olmaları ve KPSS den en az 65 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Bu personellere ek olarak Emniyet Genel Müdürlüğü eleman alımı yapılacağı açıklandı. Yazımız içerisinde açık pozisyonları, çalışma koşullarını, güncel EGM ilanlarını ve iş başvuru formunu bulabilirsiniz…

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı


Emniyet Genel Müdürlüğü Çalışma Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü çalışma şartları, yasalar gereği memur statüsüne göre düzenlenmektedir. Kurumda görev aldığınız pozisyona göre çalışma koşullarınız değişiklik gösterebilmektedir.

EGM şubelerinde görev alacaksınız, sabah 08:30 ile 12:30 arasında, öğleden sonrada 13:30 ile 17:30 arasında mesai yapmak durumundasınız. Memurlara tanınan tüm sosyal ve yan haklardan yararlanabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü başvuru formunu taşra teşkilatı için dolduracaksanız, taşra teşkilatınıilçe emniyet amirlikleri ile il emniyet müdürlükleri oluşturmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü İş İlanları

Yıl içerisinde çok sayıda Emniyet Genel Müdürlüğü iş ilanları yayınlanmaktadır. Açılan pozisyonlara göre ilköğretim mezunlarının, üniversite bitirenlerin ve lise mezunlarının Emniyet Genel Müdürlüğü iş başvurusu yapabilmesi mümkündür.

Her sene çok sayıda alım yapan kurum, bu konuda ülkedeki işsizlik oranını düşürülmek için aktif rol oynamaktadır. İlanlar aşçı, hizmetli, komiser yardımcısı, sıhhi tesisat teknisyeni, polis, elektrik elektronik mühendisi, koruma memuru, bekçi ve pilot gibi farklı kadrolar ve pozisyonlar için açılabilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü başvuru için https://www.egm.gov.tr/ adresini takip etmeniz gerekmektedir. Yukarıda belirtilen adres, EGM’nin resmi web sitesi olduğu için Emniyet Genel Müdürlüğü engelli alımı ve normal personel alımı ile ilgili birinci kaynaktır.

Yayınlanan ilanlarda koşulları taşıyor olmanız ve başvuru tarihlerini kaçırmamanız önem arz etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All right reserved.