Dubai Group Sigorta Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Dubai Group Sigorta personel alımı yapacak!

Dubai Group Sigorta iş başvurusu yaparak sizde Dubai Group Sigorta ‘ın gücünden güç alabilirsiniz. Dubai Group Sigorta personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Dubai Group Sigorta eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Dubai Group Sigorta insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

5684 Sayılı Sigortacılık Kanununa göre ruhsat alarak Hayat Dışı sigorta branşlarında faaliyette bulunmak üzere kurulan Şirketimiz 07.05.2008 tarihinde tescil edilmiştir. Şirketimiz, Sigorta Şirketleri ve Reasürans Şirketlerinin Kuruluş ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğe göre; tüm alt branşlar dahil olmak üzere Kaza, Hastalık/Sağlık, Kara Araçları, Raylı Araçlar, Hava Araçları, Su Araçları, Nakliyat, Yangın ve Doğal Afetler, Genel Zararlar, Kara Araçları Sorumluluk, Hava Araçları Sorumluluk, Su Araçları Sorumluluk, Genel Sorumluluk, Kredi, Emniyeti Suistimal, Finansal Kayıplar, Hukuksal Koruma ve Destek branşlarının tümünde faaliyet göstermek için, 07.07.2008 Tarihinde T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne ruhsat başvurusunda bulunmuş, 27.10.2008 Tarihinde de ise faaliyet ruhsatı almıştır.

Ana Şirket olan Dubai Insurance Group L.L.C., satın alma, ortaklık veya yeni şirket kurmak suretiyle elementer sigortacılık, hayat sigortacılığı ve reasürans konularında yatırım yapmaktadır. Başlıca faaliyet bölgesi Ortadoğu, Türkiye ve Kuzey Afrika’dır.

Büyük hissedarımız olan Dubai Insurance Group’un bağlı bulunduğu Dubai Group’un merkezi Dubai’de bulunmaktadır. Dubai Group global bazda bankacılık, yatırım ve sigortacılık konularında faaliyet gösteren lider bir yatırım şirketidir. İlk olarak 2000 yılında “Investment Office” adıyla kurulmuştur.

Ocak 2007’de, şirket yeniden yapılandırılarak  Dubai Group adını almıştır. Dubai Group Şirketinin faaliyetine devam ettiği grup şirketleri;  Dubai Financial Group,  Dubai Insurance Group,  Dubai Capital Group, Dubai Investment Group, Dubai Ventures Group, Dubai Banking Group’tur.

Dubai Group halen 16 binden fazla çalışanıyla, Orta Doğu, Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da toplam 26 ülkede yan kuruluş veya bağlı şirketleriyle faaliyet göstermektedir.

Dubai Group, bankacılık, finansal yatırımlar, sigortacılık, telekomünikasyon, gayrimenkul, inşaat, turizm ve endüstriyel üretime kadar çok geniş bir yelpazede faaliyet gösteren yatırım holdinglerini bünyesinde barındırmaktadır.

Dubai Group Sigorta Şirketi yabancı sermayenin sigorta sektörüne olan ilgisine bir örnek olmakla birlikte, önemli bir farklı özellik olarak, mevcut bir sigorta şirketine ortak ya da ana hissedar olarak katılımı değil, Türkiye’de yepyeni bir hayat-dışı sigorta şirketinin oluşumunu ve işleyişini öngördüğü için kurulmuştur. Diğer bir ifade ile sigorta sektörüne yepyeni bir öz kaynak girişi sağlayarak ilave sigorta kapasitesi yaratmaktır.

Başvuru için tıklayın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*