DHMİ, 2 Bin 850 Personel Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü her sene personel alımı yapmaya devam ediyor. Personel alımları geçici ya da daimi kadrolar için yapıldığı gibi genel olarak alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçlarının açıklanması ile düzenlenen Merkezi Atamalar ile yapılmakta olup yıl içerisinde bulunan boş kadroların doldurulması için kurumun resmi internet sitesinden duyuru yapılmaktadır. Yeni yayınlanan duyuru ile Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 2 bin 850 güvenlik görevlisi alımı yapacak.

Kimler Başvurabilirdhmi-personel-alimi

Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü toplam 2 bin 850 özel güvenlik görevlisi alımı yapacak peki kimler başvurabilir.

  • Boy kilo orantılı olmak
  • Erkek adaylar için askerlik sıkıntısı olmamak
  • Sağlığı uygun olmak
  • Özel güvenlik sertifikasına sahip olmak

Yukarıda yer alan niteliklere sahip olan adaylar Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edebilir. Alınacak olan personeller sözleşmeli olarak çalışacak. Süre olarak da detay verildi.

Alınacak olan 2 bin 850 personel; Genel Müdürlük Hizmet Binası/Ankara, Adana Havalimanı/Adana, Adıyaman Havalimanı/Adıyaman, Ağrı Havalimanı/Ağrı, Amasya Merzifon Havalimanı / Amasya, Antalya Havalimanı / Antalya, İstanbul Atatürk Havalimanı / İstanbul, Balıkesir Kocaseyit Havalimanı / Balıkesir, Batman Havalimanı / Batman, Bingöl Havalimanı / Bingöl, Bursa-Yenişehir Havalimanı / Bursa, Çanakkale Havalimanı / Çanakkale, Dalaman Havalimanı / Muğla, Denizli Çardak Havalimanı / Denizliİ, Diyarbakır Havalimanı / Diyarbakır, Elazığ Havalimanı / Elazığ, Erzincan Havalimanı / Erzincan, Erzurum Havalimanı / Erzurum ‘da çalıştırılacaktır.

Lise Mezunu 3 bin 721 Memur Alımı için tıklayın

Detaylar netleştikçe yine buradan duyurulacaktır.

Alınan personeller 1 Ocak 2017 tarihi ile işe başlayacak olup işlerinin sona erme süresi 31 Aralık 2018 olarak belirtildi. Bu sürenin sonunda özel güvenlik görevlilerinin işine son verilebileceği gibi eğer eksiklik bulunuyorsa Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü alım yaptığı 2 bin 850 kişilik özel güvenlik personelleri ile tekrar başvuru yapabilir.

1 Comment

  1. Adana havalimanın tam karşında oturuyorum silahliyim özel güvenlik kartım var yakın korumalıysa yapdim Mersin de Tomuk de unlu cluplerde is arıyorum acil 0506 8623283

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*