Çanakkale Havalimanı İş İlanları 2023

DHMİ tarafından işletilen Çanakkale Havalimanı, 1995 yılından bu yana hizmet vermekte ve kapasitesini her yıl arttırmaktadır. Bu nedenle havalimanı personel alımı yaparak, ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmektedir.

Sivil ve askeri tipte hizmet vermekte olan kurum, Çanakkale’ye 5 kilometre uzaktadır. DHMİ bünyesinde olduğu için, buraya yapılan personel alımlarını resmi kaynaklardan takip etmeniz gerekir. Dolayısıyla Resmi Gazete’yi kontrol etmeniz önerilir.

Ayrıca İŞKUR kamu memur alım ile kurum dışı kamu işçi alımı ilanlarını da takip etmeniz önerilir. Böylece havaalanı personel alımı duyurularını her gün takip edebilirsiniz. Ayrıca Çanakkale Havalimanı içerisinde bulunan ve yolculara yiyecek, içecek gibi hizmet sunan işletmeler kapsamında çalışmak istiyorsanız, kariyer platformlarını takip etmeniz önerilir.

Çanakkale Havalimanı Personel Alımı

Çanakkale Havalimanı içerisinde çok sayıda pozisyon vardır. Bunlardan herhangi birine, yılın farklı zamanlarında ihtiyaç çerçevesinde alımlar yapılabilir. Aralarında bazıları şu şekildedir;

  1. Kalite Sistemleri: Bu pozisyona yapılan alımlarında İngilizce bilme, gelişim ve öğrenmeye açık, alanla ilgili programlara hâkim olma, ilgili bölümlerden mezun olma gibi nitelikler aranmaktadır.
  2. Havalimanı Planlama: Bu pozisyona yapılan alımlarda sonuç odaklı çalışma, öğrenme ve gelişime açık, alanıyla ilgili bilgisayar programlarını etkin şekilde kullanma ve ilgili bölümlerden mezun olma gibi nitelikler aranmaktadır.
  3. Kurumsal İletişim: Alakalı programları kullanabilme, takım çalışması yapabilme, gelişmiş iletişim yeteneklerine sahip olma, öğrenmeye ve gelişime açık olma gibi nitelikler aranmaktadır.

Çanakkale Havalimanı iş ilanları kapsamında açılan olan ilanlara başvurmadan önce, niteliklerini de yerine getirmeniz gerekir. Bu nedenle resmi duyuruları inceleyerek, detaylı şekilde incelemeniz önerilir.

Bu pozisyonlara ek olarak, havalimanı işçi alımı çerçevesinde duyurular da verilmektedir. Adaylar bunlara da başvuru gerçekleştirebilir. Havalimanı içerisinde bulunan işletmeler de zaman zaman garson, satış danışmanı gibi pozisyonlara alım yapmaktadır.

Çanakkale Havalimanı Güvenlik Alımı

Güvenlik görevlileri, çalıştıkları kurumun güvenliği sağlamaktan sorumlu kişilerdir. Bu bakımdan gerek havaalanını, gerekse içerisinde bulunan kişilerin güvenliğini sağlamakla görevlidir.

Havaalanları aktif olarak kullanıldığı için, havalimanı güvenlik alımı zaman zaman yapılmaktadır. Eğer başvurmak istiyorsanız, ilgili tüm belgelerinizin ve eğitiminizin olması gerekir.

Çanakkale Havalimanı İş Başvurusu

Çanakkale Havalimanı DHMİ tarafından işletildiği için, kuruma ait havalimanı iş başvurusu resmi şekilde yayınlanmaktadır. İlanda,

  1. Başvurunun nereye yapılacağı,
  2. Nasıl yapılacağı,
  3. Hangi tarihlerde gerçekleştirileceği,
  4. Alım yapılan pozisyonlar ve kaç kişi alınacağı,
  5. Genel ve özel nitelikler,

Dâhil çok sayıda konu yer alacaktır. Dolayısıyla bunları incelemek, aklınızdaki tüm soruların cevabını sağlar. Bunlara ek olarak Çanakkale Havalimanı içerisinde bulunan işletmeler, kariyer siteleri yardımıyla ilan açmaktadır. Söz konusu platformları değerlendirerek de başvuru yapabilirsiniz.

4 Comments

  1. iş arıyorum 14yıllık iş yeriden cıktım saglık işi yani medikalde calısıyordum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*