Camiş Elektrik Personel Alımı ve İş İlanları 2022

 

camis-elektrik-personel-alimi

Camiş Elektrik personel alımı yapacak!

Camiş Elektrik iş başvurusu yaparak sizde Camiş Elektrik’ın gücünden güç alabilirsiniz. Camiş Elektrik personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Camiş Elektrik eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Camiş Elektrik insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Türkiye’nin 1996 yılından başlayarak enerji darboğazına gireceği endişesi ortamında, 1995 yılının ilk yarısında ” Şişecam’da Elektrik Üretimi Projesi ” başlatılmıştır. Proje kapsamında; beklenen elektrik darboğazında Şişecam üretim şirketlerinin elektrik ihtiyaçlarının teminini güvence altına almak, şebekeden temin edilen elektriğin kalitesiyle ilgili olumsuzlukların giderilerek üretim kayıplarının azaltılması ve elektriği şebekeden alınana kıyasla daha ucuza üreterek maliyet avantajı sağlamak amacıyla çalışmalar başlatılmıştır.

Camiş Elektrik Üretimi Otoprodüktör Grubu A.Ş. bünyesinde, 1997’nin ikinci yarısında 30 MW Trakya Santrali, 1998’in ikinci yarısında 12 MW Topkapı Santrali ve yine 12 MW Çayırova Santrali tesisleri hayata geçirilmiştir. Elektriğin kalitesi ve bu kalitenin geliştirilmesi Camiş Elektrik için birinci öncelik olmuş ve yıllar içinde Camiş Elektrik Santralleri bu bakımdan önemli faydalar sağlamışlardır (Çayırova ve Topkapı santralleri 2007 yılında bu santrallere ihtiyacın ortadan kalkması ile birlikte durdurulmuş ve yurt dışında bir şirkete satılmışlardır).

Şişecam’ın Mersin’de yerleşik Soda Sanayii A.Ş.’nin soda üretim prosesinde kullandığı buharın bir kojenerasyon santralinden temin edilmesinin büyük bir verimlilik sağlayacağı düşüncesinden hareketle, 2004 yılında böyle bir tesis için Camiş Elektrik fizibilite çalışmalarına başlamıştır. Bölgeye doğal gazın da gelmesiyle birlikte santralin yapımına başlanmış ve 2006’nın son çeyreğinde 120 MW elektrik, 315 ton/saat buhar üretecek gaz türbinine dayalı Mersin Kojenerasyon Santrali’nin birinci hattı devreye alınmıştır.

Camiş Elektrik Otoprodüktör Grubu A.Ş. 2006 yılında elektrik piyasasında “üretim şirketi” statüsüne geçerek adı Camiş Elektrik Üretim A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

2007 yılı sonunda, Soda Sanayii A.Ş.’nin artan buhar ihtiyacı ile birlikte Santralin birinci hattının yakaladığı yüksek performans kapsamında, kojenerasyon santraline ikinci bir hattın yapılması konusunda Camiş Elektrik bünyesinde fizibilite çalışmaları başlatılmıştır. Mersin Kojenerasyon Santralinin ikinci hattı, 123 MW elektrik ve 215 ton/saat buhar kapasitesi ile 2009’un son çeyreğinde devreye alınmıştır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektrik üretim şirketi statüsünde lisanslandırılan, Trakya Bölge Santralı ve Mersin Kojenerasyon Santrali, halen toplamda 2,3 milyar kWh/yıl elektrik ve 3,7 milyon ton/yıl buhar üretim kapasitesine sahiptir.

Camiş Elektrik Üretim A.Ş. yıllık 2,3 milyar kWh elektrik üretimini serbestleşen Türkiye Elektrik Piyasası’nda serbest tüketicilere pazarlamaktadır. Satış portföyünde tüm tarife gruplarından serbest tüketiciler, Toptan Elektrik Satış şirketleri ve grup şirketleri bulunmaktadır.

Elektrik üretiminde ilk özel şirketlerden biri olan Camiş Elektrik Üretim A.Ş. sektördeki tecrübesi ve grup şirketlerinin ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiği verimli projeleriyle sektörde önemli tedarikçilerden biri olmaya devam edecektir.

İletişim için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*