Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2020


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı yapacak!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Farklı bakanlıklarda farklı şekillerde iş başvuruları alınmaktadır. Ancak özellikle memur alımı yapacak olan bakanlıkların son dönemde ki ilk şartı KPSS sınavında ilgili bölüm türünden baraj puanına ulaşmaktır. Mesela Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için KPSS puan 3 türünden belli bir puan almış olan adayların başvurularını ön koşul olarak kabul eder.

Bakanlık farklı illerde ve bünyesinde başvuru için kontenjanlarını da en baştan belirtir. Bu şekilde işçi alımı ve memur alımları aynı şekilde başlar. Yapılan başvurularda yüksek puan alanlar, bazen yazılı sınava tabi tutulabilirler. Bunun kanı sıra ek olarak bazı departmanlar için sözlü mülakatın yapılması da söz konusu olabilmektedir.

Sizler de farklı iş alanları içinde memur olmak isterseniz, özellikle bakanlıkların sitelerinden ya da Personel Daire Başkanlığının duyurular sayfasından başvuru takibi yapabilirsiniz. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı her yıl yapılan bir süreçtir. İhtiyaç sayısı yıl sonunda belirlenerek, iş alım sürecinde bölümler ve eleman sayısı olarak başvuru esnasında bakanlığın sitesinde tüm ilgili olanlara duyurulmaktadır.

4 yorum

  1. Ben Jale işitme engelliyim. 22 yaşındayım. Mersin’de yaşıyorum. Bir şey sormak istiyorum.Ama iş olmak istiyorum. 4 yılda işsiz kaldım çok çok sıkıldım. İş gitmek çok istiyorum. İşe beni alırsanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkür ederim. Cevabınıza bekliyorum. Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*