Aiesec Personel Alımı ve İş İlanları 2023

1948 yılında İsveç’de kurulan Aiesec ülkemizde Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneğiadıyla faaliyet göstermektedir. Aiesec personel alımı başvuruları kendi sitesi üzerinden yapılabilmekte olup Aiesec iş ilanları kapsamında,

 1. Global Volunteer,
 2. Global Teacher,
 3. Global Talent,
 4. Kurumlar Başvur seçenekleri vardır.

Bunlar bağlamında Aiesec iş başvurusu yaparak, kısa sürede dönüş olabilirsiniz. Bünyesinde çok sayıda bölüm mevcut olup, dakikalar içerisine başvuru gerçekleştirilmektedir.

Aiesec Personel Alımı ve İş İlanları

Aiesec Personel Alımı Yapacak

Aiesec öğrenci alımını yılın farklı dönemlerinde kabul etmektedir. Başvurunuz ardından dünyayı görmeye başlayabilir, değişime açık bireyler olarak kendinizi yetiştirebilirsiniz. Böylece geleceğinizi, daha sağlam temeller üzerine kurabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken, dört farklı seçenekten hangisine başvurmak istediğiniz seçmedir. Ardından bilgiler kapsamında sizinle irtibat kurulabilir. Bu SMS, e-posta ya da telefon şeklinde olabilir.

Aiesec İş İlanları ve Açık Pozisyonlar

Global Volunteer kapsamında başvuru yapmak istiyorsanız kendi uygunluğunuza göre, senenin herhangi bir döneminde katılma fırsatınız vardır. Konaklama seçenekleri oldukça farklı olup Aiesec tarafından belirtilen evde, yalnız ya da arkadaşlarınız ile beraber, yurtta kalabilirsiniz.

Global Teacher ise katılım koşulları olarak şu seçeneklere sahiptir;

 1. Kısa ve orta dönem stajlar için 18 ile 30 yaş aralığında olma
 2. Dil öğretimi yapabilecek derecede yetkinlik olması
 3. Dil alanında geçmişin bulunması
 4. Uzun dönem stajlarda 18 ile 30 yaş arasında olması, dil eğitimi verecek yetkinlik bulunması ve öğretmenlik üzerine iş tecrübesi

Global Talent için katılım koşulları farklı olup şu şekildedir;

 1. Kısa ve orta dönem için 18 ile 30 yaş aralığında olunması
 2. Minimum B1 İngilizce bulunması
 3. Uzmanlaşmak istenen alanda bilgi sahibi olunması
 4. Uzun dönem için 18 ve 30 yaş aralığında olunması, en az C1 İngilizce olması, profesyonel iş tecrübesi gerekmektedir.

Konaklarken Aiesec tarafından ve staj süresince tahsis edilen evde kalabilir, yurda yerleşebilirsiniz. Eğer firmanıza uluslararası kapsamda yetenek arıyorsanız, kurumsal destek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Aiesec İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Aiesec için başvuru yapmak istiyorsanız, gerek duyduğunuz tüm açıklamalar kendi sitesinde vardır. Başvuru yapmak için, şu işlemler takip edilmelidir;

 1. https://aiesec.org.tr/#fast-join sitesine girin.
 2. Ekranda gördüğünüz hızlı başvuru üzerine tıklayın.
 3. Sol üst köşede çıkan menüde Global Volunteer, Global Teacher, Global Talent ve Kurumlar Başvur seçeneklerinden birisine tıklayın.
 4. Ekrana gelen formda isim, soy isim, e-posta adresi, telefon, bölüm, İngilizce seviyesi, üniversite, sınıf gibi alanları doldurun.
 5. Zorunlu tüm alanları doldurduktan sonra, en altta bulunan hemen başvur üzerine tıklayın.

Böylece yapmanız gereken tüm işlemler de sonlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*