Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı 2017

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı yapacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın gücünden güç alabilirsiniz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:gumruk-ve-ticaret-bakanligi-personel-alimi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu 2016-2017 stratejik plan ve yakın tarihteki olaylar doğrultusunda personel alımında artışa gitmeyi planlıyor.

T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI AÇIKTAN PERSONEL ALIM İLANI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmeliği ile Tüketici Hakem Heyeti Raportörlüğü Yönetmeliği hükümleri uyarınca aşağıda sınıfı, genel ve özel şartları, atanacak görev yerleri ile sayıları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.

Başvuru Tarihi : 21/10/2016-31/10/2016

Sözlü Sınav Tarihleri : 12/12/2016-06/01/2017

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

1- GeneI Şartlar:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
 • Sınava son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak, (31/10/1987 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)
 • Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, “Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten, “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu” almak.
 • Söz konusu rapor, sözlü sınavda başarılı olanlardan atama öncesi istenecektir. Rapor ibraz edemeyenlerin ve sözlü sınav esnasında yapılacak ölçümde boy şartını taşımayanların kurumumuzca ataması yapılmayacaktır.)

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 

3 Comments

 • nuray

  lise mezunu üniversitede çocuk okutuyorum memur olarak çalışmak istiyorum özel sektörde çalıştım şu anda işsizim saygılarımla

 • akif kartal

  ilkokul mazunların günahı ne ben ilk okul mezunuyum işsizim kiradayım çocuğum hasta benim hünahım ne bitlisten ikamet ediyorum… yane söylenecek çok söz var ama söylense dahi bitmez… sadece bir işte çalışmak evimi geçindirmek istiyorum o kadar. ama görünenki bunuda bize çok görüyorlar.makamlara sesleniyorum ltfn yardımcı olun rica ediyorum.ltfn 0542 493 00 88

 • emre yildirim

  Emre yildirim
  Meslek lisesi mezunuyum 1.87 boyundayim

 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir